Звіт завідувача ДНЗ №259 перед педагогічним колективом та громадськістю
Протягом навчального року колектив ДНЗ працював за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» у всіх вікових групах.
Навчальний план, за яким працювали педагоги ДНЗ, було складено на основі програми, яка забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту» та Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні».
Основний процес здійснювався за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до формування цілісної дитячої особистості за лініями розвитку та сферами життєдіяльності.
У 2012-2013 н.р. у ДНЗ функціонувало 10 груп.
1 група-раннього віку;
9 груп дошкільного віку з них:
5 спеціалізованих:
3 групи – для дітей з вадами мовлення,
1 група для дітей зі складними порушеннями розвитку,
1 група для дітей з ППР
На протязі року заклад відвідувало 250 дітей.
Педагогічним та обслуговуючим персоналом заклад укомплектовано на 100%. Усі педагоги мають спеціальну педагогічну освіту.
Завдяки творчому, неформальному підходу педагогів до своєї справи в садочку було створено таке розвивальне середовище, яке максимально забезпечило умови для того, щоб діти успішно набували тут навичок практичного життя, збагачували свій індивідуальний досвід, розвивали загальні здібності: розумові, комунікативні, організаторські, конструктивні.
Враховуючи, що з 250 наших вихованців, 78 – це діти з порушенням мовлення та психологічного розвитку, на першому плані у роботі педагогів та спеціалістів є організація корекційно - відновлювальної та розвивальної роботи з дітьми що мають особливі потреби. Вчителі – логопеди та вчителі - дефектологи широко впроваджують інноваційні технології та спеціальні програми під час індивідуальних та групових занять з кожною дитиною.
В ДНЗ активно впроваджується модель інклюзивного виховання, що дозволяє ввести дітей з генетичними та іншими порушеннями розвитку в коло звичайних дітей та дітей з невираженими проблемами розвитку іншого ґенезу.
Ми створили службу мультидисциплінарного супроводження цих дітей, яке забезпечує оптимальні умови для їх розвитку з урахуванням вікових індивідуально-типологічних особливостей з метою ефективного навчання, виховання та підготовки до соціуму.
Вся робота з дитиною завжди будується виходячи з запитів батьків та інтересів дитини.
Ми працюємо за принципом – «Щасливі батьки – щасливі діти».
У ДНЗ створено умови для успішної інтеграції дітей з генетичними та іншими порушеннями розвитку (в т.ч. з синдромом Дауна).
Медичне обслуговування дітей в ДНЗ здійснюється досвідченою старшою медичною сестрою Ляхно В.С., яка має 40-річний досвід в роботі та 1 раз на тиждень – лікарем-педіатром КЗ ДЦПМСД №8 – Юрчак Т.Т.
У дошкільному закладі застосовуються форми ведення медичної документації та звітності встановлені МОЗ:
- проводиться моніторинг стану здоров’я, фізичного та психологічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги;
- постійно здійснюється медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму;
- систематично проводиться санітарно-просвітницька робота серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють та працівників закладу.
Організація харчування у ДНЗ відбувається відповідно до вимог «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»
У дошкільному закладі витримується 3-разовий режим харчування. Для організації раціонального харчування – складається примірне двотижневе меню на літньо-осінній та осінньо-зимовий періоди року, яке погоджується із СЕС і затверджується керівником навчального закладу. Видача готових страв дозволяється лише після зняття проби медпрацівником.
Продукти харчування в ДНЗ постачають фірми, які визначені рішенням тендерних комітетів згідно заявок, які надає комірник щотижня. Продукти приймаються в комору лише за наявності супровідних документів, які підтверджують їх походження, безпечність, якість, ґатунок, дату виготовлення, термін реалізації, умови зберігання.
З 1.09.2012р. вартість харчування в день становила 10,0 грн. на одну дитину в садових групах та 8,0 грн. – в групі раннього віку, що було причиною невиконання державних норм харчування по таким продуктам, як м'ясо, риба, молоко, сир кисломолочний, яйце.
Небайдужість батьків наших вихованців до здоров’я своїх дітей спонукало прийняти рішення про продовження залучення додаткових коштів для покращення раціону дитячого харчування.
Ці кошти дають можливість урізноманітнити страви.
З боку адміністрації дошкільного закладу здійснюється чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил,про що свідчать записи в щоденниках контролю.
З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, запобігання випадкам дитячого травматизму і загибелі дітей, дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків, на виробничій нараді проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей у ДНЗ, який показав, що колективом закладу проводиться достатня робота з цього питання.
Робота дошкільного закладу з ЗСШ №45 велась протягом навчального року на належному рівні – відповідно до плану «Наступність у роботі ДНЗ №259 та ЗСШ № 45», виконання якого дотримувалися як вихователі так і вчителі:
- у ДНЗ створено бібліотеку для вихователів та батьків із посібниками щодо підготовки дітей до школи;
- вихователі ДНЗ спільно з педагогами ЗСШ №45 проводили бесіди про школу, про навчання;
- практичним психологом вивчалась психологічна готовність дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання;
- вчителі початкових класів приймали участь у батьківських зборах старшої дошкільної групи.
Успішно продовжувалась у навчальному році робота колективу по соціальному патронату мікрорайону.
Згідно результатів дошкільною освітою не охоплено 100 дітей, з них 67 дітей – віком до 3-х років.
На виконання програми «Впевнений старт» 92% дітей п’ятирічного віку, були охоплені різними формами навчання (на заняттях, у групах, секціях, прогулянкових групах).
У ДНЗ працюють консультативні пункти, де спеціалісти нашого закладу відповідають на проблемні питання кожної родини.
Значна увага приділялась питанню правового виховання дітей. Бо діти ще від народження мають усі невід’ємні права кожної людини, тому ми створюємо у нашому закладі необхідні умови для фізичної, психологічної та емоційної захищеності дітей.
У закладі для здійснення освітньо - виховного процесу створено необхідні умови.
Матеріальна база ДНЗ у задовільному стані. Оснащення всіх приміщень відповідає нормативним вимогам.
Кожна вікова група відповідає санітарно-гігієнічним нормам, має естетичний вигляд, оснащена меблями відповідно росту дітей.
У кожній віковій групі створені куточки, які відповідають вимогам дошкільної дидактики (доступності, наочності, послідовності…)
На території ДНЗ розташовано 10 ігрових та 1 спортивний майданчик.
Все обладнання відремонтовано та пофарбовано в яскраві кольори.
На всіх майданчиках розташовані альтанки, які перед літнім оздоровленням було пофарбовано. У кожній альтанці встановили столики та лави.
На альтанках, які знаходяться на майданчиках груп № 1, 2, 7, 8, 9, 10, 11, 12 замінили старе покриття на нове сучасне різнокольорове.
Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, повністю огороджена, оздоблена квітниками, на центральному квітнику оформили альпійську гірку.
На протязі звітного періоду багато уваги приділялось покращенню та модернізації матеріально-технічної бази за рахунок добровільної батьківської допомоги.
Упродовж навчального року було відремонтовано роздягальню у групі №1, спальню кімнату у групі №11, ігрову та спальні кімнати у групі №1, туалетну кімнату у групі №4, коридор між групами №1 і №2, комору для збереження продуктів харчування, здійснено поточні ремонти у всіх вікових групах, закінчили капітальний ремонт на пральні.
3 грудня 2013р. розпочали капітальний ремонт на харчоблоці:
- замінили 2 старих вікна на нові металопластикові;
- замінили всю електропроводку, старі автомати – на нові сучасні;
- закінчили оздоблення кахельною плиткою усіх стін;
- відремонтували електропательню, придбали терези.
У кабінеті медичної сестри замінили старе вікно на металопластикове.
У групі №2 придбали нові шафи для роздягання по кількості дітей.
У групах №8, 9 замінили старі столи на нові, та придбали нові стільці.
У групах № 9, 4 замінили водонагрівачі, які вийшли зі строю на сучасні.
У групі №3, 7, 2 придбали нові килими.
У групах № 7,8,9 обладнали партомийки.
Керівництво ДНЗ здійснюється відповідно до Статуту ДНЗ і в тісній співпраці з батьківським комітетом, Піклувальною Радою, громадськістю.
Щоб досягти позитивних результатів у роботі, колектив закладу тісно співпрацює з батьками та громадськістю, прислухаючись до їхніх порад та пропозицій.