Індустріальний район. Комунальний заклад освіти "Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 259"

   





Лікар інформує

 

 

 

 

 

 

Кашлюк – це бактеріальне інфекційне захворювання, яке перебігає як затяжний бронхіт з тяжкими нападами кашлю. Захворювання поширюється повітряно-крапельним шляхом. На нього хворіють здебільшого діти та підлітки, але захворіти можуть також і дорослі.

Найбільш небезпечним кашлюк є для немовлят, у яких може викликати апное – тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті. Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюка, але сама хвороба є дуже виснажливою та сильно ослаблює організм.

 

Які симптоми кашлюка

Хвороба починається через 3-14 днів після інфікування (у середньому 5-8 днів) і протікає як ГРВІ. У цей час хворий дуже заразний. Наприкінці цієї фази з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист. Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.

 

Як відрізнити кашлюк від ГРВІ 

Більшість симптомів цих хвороб схожі, але для кашлюка характерний сильний спазматичний кашель зі свистом, який триває понад 2 тижні. У немовлят можуть виникати періоди «без дихання». Кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю, та іншими ознаками ГРВІ.  

 

Як запобігти кашлюку

Основним засобом профілактики кашлюку є вакцинація. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей від кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поради батькам по харчуванню.

 

Раціональне харчування має забезпечувати ріст і гармонійний розвиток дитини, задовольнити її щоденні фізіологічні потреби в енергії, харчових речовинах, підвищувати опірність дитячого організму захворюванням, сприяти збереженню здоров’я. Раціональне харчування – це одна зі складових здорового способу життя дитини. Найголовніша умова у всі вікові періоди, аби їжа забезпечувала необхідну потребу у білках, жирах, вуглеводах і калоріях для гармонійного росту і розвитку, що закладає основу здоров'я.Обов’язковим є вживання соків та фруктів.

Щоб запобігти інфекційним захворюванням та харчовим отруєнням, дотримуйтесь таких простих правил:

- ретельно мийте усі овочі і фрукти, перед тим, як подавати до столу сирими;

- прищеплюйте дитині любов до чистоти, привчайте мити руки з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету, повернення з прогулянки;

- дбайте про те, щоб їжа для дитини була щойно приготована, свіжа;

- не купуйте продукти, якщо не впевнені у їх якості, з простроченим терміном зберігання, пошкодженою упаковкою.

- не вживайте незнайомі гриби, ягоди, трави;

- суворо забороняється приносити у дошкільний навчальний заклад кремові вироби (торти, тістечка), морозиво, напої, зокрема солодкі, газовані, продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсоложувачі, підсилювачі смаку, консерванти;

Вводьте до раціону дитини тверду їжу, вчіть їсти шматочки хліба і заїдати їх рідкою їжею (суп, борщ тощо), самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки, користуватися серветкою, привчайте дитину до самообслуговування. На четвертому році вчіть користуватися виделкою.

За накритим столом діти вчаться правильно сидіти та користуватись столовими приборами.


 

 

 


1
2