Комунальний заклад освіти "Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 259" Дніпровської міської ради

   

Фізкультурно - оздоровчий центр

Дбаючи про гармонійний розвиток дітей до послуг дошкільнят фізкультурна зала, в якій інструктор з фізичної культури використовує нестандартні заняття у формі веселих ігор та забав. У дошкільному закладі раціонально організовано режим дня, руховий режим з використанням всіх форм роботи з дітьми.

Здійснюється робота з дітьми з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного розвитку та їх підготовленості.

 

 

 
 

Ранкова гімнастика для дітей

 

Ранкова гімнастика - це хороше щоденне оздоровлення організму дитини. Діти, як правило, охоче займаються ранковою гімнастикою не тільки в дитячому садочку, а й разом з батьками. При цьому головне - контролювати інтенсивність навантаження на дитину з урахуванням її віку та фізичного розвитку. Потрібно постійно зацікавлювати дитину, час від часу урізноманітнити вправи.

З дітьми ранкову гімнастику бажано проводити на свіжому повітрі, але якщо це не можливо, то проводять заняття в добре провітреному приміщенні, температура повітря при цьому повинна сягати 16-17 градусів С.

Для вправ, які виконують сидячи або лежачи, обов’язково необхідно підготувати гімнастичний килимок. Щоб почати заняття ранковою гімнастикою вам не потрібно майже ніякої підготовки: досить піднятися самому, розбудити малюка (якщо ще він не розбудив Вас), відкрити кватирку чи вікно, включити музику і, будь ласка, можете набиратися бадьорості, сил та здоров'я.

Ранкову гімнастику рекомендується поєднувати з заняттями по загартуванню, з повітряними ваннами, можна займатися босоніж, при цьому зверніть увагу на одяг, щоб він був вільним, не стискував рухи..

Коли дитина виконує вправи, навчайте її, постійно контролюйте правильне дихання, адже дитина має дихати глибоко, рівно та спокійно, також вміти робити повний видих. До більшості вправ є вказівки, коли необхідно вдихати повітря, а коли видихати. Також важливо стежити, щоб дитина не робила зайвих рухів у суглобах, наприклад, згинати коліна, коли виконує рухи для тулуба.

На заняттях можна використовувати уже готові комплекси вправ, а також можна скласти їх самостійно. Вправи для дітей потрібно підібрати з урахуванням того, щоб у них отримали навантаження основні м'язові групи і  системи організму.

Ось орієнтовна схема комплексу ранкової гімнастики:

1) потягування;

2) ходьба (на місці або в русі);

3) вправи для м'язів шиї, рук і плечового пояса;

4) вправи для м'язів тулуба і живота;

5) вправи для м'язів ніг (присідання і стрибки);

6) вправи загального впливу за участю м'язів ніг і рук (махи, випади вперед (в сторони));

7) вправи силового характеру;

8) вправи на розслаблення;

9) дихальні вправи.

Коли виконуєте з дитиною ранкову гімнастику, уникайте  вправ,  які пов'язані з напруженням. Особливу увагу при підборі вправ необхідно приділяти доступності вправ для малюка та їх різноманітності. Комплекси вправ ранкової гімнастики рекомендується міняти раз на місяць, навіть частіше, щоб зацікавлювати дітей.

Завжди ефективність ранкової гімнастики з дітьми збільшується, якщо в неї будуть включені вправи з предметами: наприклад, гантелі (0,3 - 0,5 кг), гімнастична палиця, скакалка, м'яч та ін., 2-3 рази на тиждень, до і після ранкової зарядки підраховуйте пульс дитини. Якщо пульс після занять не перевищує 100-110 ударів на хвилину, то в малюка все в порядку.

 

Ранкова гімнастика малюку буде не тільки "пробуджувати" організм, але і надавати певний тренувальний ефект. Після зарядки дитині можете запропонувати легкий біг, а потім порекомендувати прийняти водні процедури.

 

Консультація для батьків

 

Домашній стадіон. Спортивні тренажери вдома

 

Спортивні тренажери, застосовують для розвитку таких фізичних якостей, як: сила, витривалість, гнучкість.

Багато з них придатні до самостійних занять в домашніх умовах. Звичайно на своїм «Домашнім стадіоні» зовсім не обов’язково мати їх усі. Підбір тренажерів проводиться в залежності від складу сім’ї. Є такі тренажери: тренажер - «Бігова доріжка», тренажер - «Здоров,я», тренажер – «Перекладина», «Велотренажер» та інші.

Самий звичайний стільчик може бути чудовим снарядом для занять з фізкультури в домашніх умовах. З його допомогою можна виконати багато вправ. Необхідне ваше бажання. Наприклад: два стільці можуть бути використані як паралельні бруси, а якщо покласти між ними палицю з опорою на сидіння, то можна виконати підтягування.

В домашньому спортзалі повинні бути: гантелі, гирі, гімнастичний обруч, скакалка, великі м’ячі, тенісні м’ячі, еспандер.

Важливим пристосуванням для фізичного розвитку є – гірка. Її можна придбати в любому меблевому магазині, або зробити самому. Одночасно гірка може бути шафою.

Дитина з двох років набирає навиків безпечного падіння. Для цього поверхня повинна закінчуватися на висоті 20 см. від підлоги. Висота гірки – 850 мм., ширина поверхні для ковзання – 300 мм., при кутові 30 – 35 градусів.

Деякі снаряди особливо цікаві і корисні. У ліжкові 3-х місячної дитини можна встановити міні – перекладину, або драбинку «Встанька», в якій шість перекладин кріпляться до двох бокових стійок, закріплених за бокові решітки ліжка.

Для фізичного розвитку дитини в перші місяці його життя корисно встановити прості дерев’яні перекладини, драбинки. При кріпленні на різних рівнях, вони дозволяють дитині підтягуватись, вставати, утримувати рівновагу, пересуватись.

Снаряди комплексу придатні для виконання різних вправ. Для вправ з провисання має бути: перекладина, кільця, трапеція. Для стрибків використовують стрибкову ліану, або батут, гімнастичний мат. Кільця використовуються для крутіння різного характеру.

Для дитини в спорт - комплексі використовують гойдалки. Для розвитку рівноваги використовують трикутну драбину.

В спортивному куточку є великий вибір снарядів для лазіння. Це канат, трикутна драбина, вертикальні гойдалки.

Багато задоволення приносять сумісні заняття з батьками.

Домашній стадіон - це радість спілкування на підставі зміцнення здоров’я, розвитку естетичного руху, сили, спритності.

 

Спортивний порадник для батьків в зимку.

 

Катання на санчатах – вид спортивних розваг. Проводиться з дітьми всіх вікових груп.

Кататися на санчатах можна вранці, або після обіду при температурі повітря не нижчий як - 10, - 15 градусів Цельсія. Одяг у дітей звичайний, трьох шаровий, зручний.

 

 

Молодший дошкільний вік

Дітей в цьому віці навчають возити санчата за мотузок, а потім показують їм, як треба сідати на них. Ноги на санчатах тримають напівзігнутими. Малята можуть возити на санчатах вдвох одну дитину на певну відстань – 5 – 10 метрів, періодично міняючись ролями.

Ігри для дітей молодшого віку з санчатами

·                     «Хто перший до прапорця»

·                     «Провези сніжний ком»

Правила гри: на утрамбованому снігу роблять доріжки шириною один метр і довжиною кілька метрів. Дитина бере санки за мотузку і, за сигналом, починає рухатись вперед по доріжці, намагаючись не наступити на її межі.

·                     «Минаючи палиці»

 

Середній дошкільний вік

Дітей середнього віку навчають кататися на санках, виконуючи повороти вправо, вліво і гальмування. Щоб виконати повороти вправо, опускають на сніг праву ногу, щоб вліво – ліву ногу.

Ігри для дітей середнього віку з санчатами

  • "Лехачи на санчатах - проковзни далі"
  • "Провези санки, штовхаючи їх"

Правила гри: перед дитиною двоє санчат ланцюгом. На передніх санках сидить лялька. За сигналом дитина нахиляється і приймає положення в упорі спереду на санчата, які стоять другими. За сигналом « Поїхали!» дитина везе задні санки, штовхаючи передні. Треба провезти  санки в указаному напрямку.

 

 

Старший дошкільний вік

Дітей старшого дошкільного віку навчають виконувати повороти на санках на невеликих схилах, чітко визначаючи в який бік робитиметься поворот виконувати гальмування також навчають на невеликих схилах.

Ігри для дітей старшого віку з санчатами

"Спускання з гірки з вертушкою, або с прапорцем і руці"

"Санний поїзд"

"Хто більше разів влучить у снігову бабу під час спускання з гірок"

"Хто більше щбере прапорців"

Правила гри: дітей навчають збирати прапорці, що стоять на схилі на відстані 2 – 3 метри від одного. Прапорці ставлять з одного боку, або по обидва боки. Діти, під час спускання з схилу, збирають прапорці.

 


1
2
3
4